Eğitim Haber Girişi: 29.07.2021 - 16:34, Güncelleme: 29.07.2021 - 16:34

Akademi Üniversite Modeliyle Çalışıyor

 

Akademi Üniversite Modeliyle Çalışıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Kahramanmaraş Akademi” yaz döneminde de öğrencilerden tam not aldı. Prof. Dr. Orhan Doğan: “Alanında uzman birçok eğitimci arkadaşımızla birlikte akademik bilgiler ışığında eğitimler verdik. Başkan Güngör’ün böyle bir vizyon ortaya koymasını çok önemsiyorum” ifadelerini kullandı.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Kahramanmaraş Akademi” 9 farklı atölyede yaklaşık 500 öğrenciyle yaz dönemi eğitimlerini tamamladı. Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde gerçekleştirilen eğitimlere kursiyerler dönem boyunca yoğun bir ilgi gösterdi. Sertifikalarını alan öğrenciler ise eğitimlerden memnuniyetlerini ifade etti. Uzman eğitmenlerden aldıkları eğitimlerin akademik hayatlarına pozitif katkı sağladığını ifade eden kursiyerler, Kahramanmaraş Akademi’yi ‘küçük bir üniversite’ olarak nitelendiriyor.   Şehir Kimliğine Katkıda Bulunuyor Türk Düşünce Tarihi atölyesi kursiyerlerinden Yüksek Lisans öğrencisi Esra Lokmacı: “Kendi üniversitemde Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapmaktayım. Yaz döneminde Türk Düşünce Tarihi alanında kendimi geliştirmek amacıyla başvuru yaptım. Burada üniversitenin bir eğitiminde gibiyiz. Bizler için son derece faydalı oluyor. Bana kattıkları şeylerden dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımın buraya gelmesini ve bu güzel ortamda kendilerini geliştirmelerini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı. Bir diğer kursiyer Mustafa Sözüyatarlar ise: “Tarihi bir mekanda ders işliyoruz. Türk Düşünce Tarihi atölyesini, Türk düşüncesinde çok önemli bir yere sahip güzel insanların okulunda gerçekleştirmemiz ayrıca kıymetli” dedi.   Akademi Başkan Güngör ile Kurumsallık Kazanıyor Türk Düşünce Tarihi eğitmeni KSÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Doğan ise yaptığı açıklamada: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’ün nezdinde bir irade ortaya koyularak şehir kimliğine katkıda bulunacak bir eğitim programı oluşturuldu. Kahramanmaraş Akademi’de alanında uzman eğitmen arkadaşımızla Robotik Kodlama’dan, Hüsn-i Hat’a kadar pek çok atölye eğitimleri gerçekleştirdik. Bu güzide mekânda gerçekleşen programların kurumsallaşması noktasında önemli adımlar atan Büyükşehir Belediyesi ailesine teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Kahramanmaraş Akademi” yaz döneminde de öğrencilerden tam not aldı. Prof. Dr. Orhan Doğan: “Alanında uzman birçok eğitimci arkadaşımızla birlikte akademik bilgiler ışığında eğitimler verdik. Başkan Güngör’ün böyle bir vizyon ortaya koymasını çok önemsiyorum” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “ Kahramanmaraş Akademi” 9 farklı atölyede yaklaşık 500 öğrenciyle yaz dönemi eğitimlerini tamamladı. Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde gerçekleştirilen eğitimlere kursiyerler dönem boyunca yoğun bir ilgi gösterdi. Sertifikalarını alan öğrenciler ise eğitimlerden memnuniyetlerini ifade etti. Uzman eğitmenlerden aldıkları eğitimlerin akademik hayatlarına pozitif katkı sağladığını ifade eden kursiyerler, Kahramanmaraş Akademi’yi ‘küçük bir üniversite’ olarak nitelendiriyor.

 

Şehir Kimliğine Katkıda Bulunuyor

Türk Düşünce Tarihi atölyesi kursiyerlerinden Yüksek Lisans öğrencisi Esra Lokmacı: “Kendi üniversitemde Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapmaktayım. Yaz döneminde Türk Düşünce Tarihi alanında kendimi geliştirmek amacıyla başvuru yaptım. Burada üniversitenin bir eğitiminde gibiyiz. Bizler için son derece faydalı oluyor. Bana kattıkları şeylerden dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımın buraya gelmesini ve bu güzel ortamda kendilerini geliştirmelerini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı. Bir diğer kursiyer Mustafa Sözüyatarlar ise: “Tarihi bir mekanda ders işliyoruz. Türk Düşünce Tarihi atölyesini, Türk düşüncesinde çok önemli bir yere sahip güzel insanların okulunda gerçekleştirmemiz ayrıca kıymetli” dedi.

 

Akademi Başkan Güngör ile Kurumsallık Kazanıyor

Türk Düşünce Tarihi eğitmeni KSÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Doğan ise yaptığı açıklamada: “ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’ün nezdinde bir irade ortaya koyularak şehir kimliğine katkıda bulunacak bir eğitim programı oluşturuldu. Kahramanmaraş Akademi’de alanında uzman eğitmen arkadaşımızla Robotik Kodlama’dan, Hüsn-i Hat’a kadar pek çok atölye eğitimleri gerçekleştirdik. Bu güzide mekânda gerçekleşen programların kurumsallaşması noktasında önemli adımlar atan Büyükşehir Belediyesi ailesine teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kahramanmarashaberci.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.