Gündem Haber Girişi: 28.08.2021 - 14:28, Güncelleme: 28.08.2021 - 14:28

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda ve Tarım Örgütü Koordinatörleri İlimizde Yürütülen Projeleri Gezdiler

 

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda ve Tarım Örgütü Koordinatörleri İlimizde Yürütülen Projeleri Gezdiler

Türkiye’de Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Geliştirilmesi” projesi doğrultusunda ülkemizde Kahramanmaraş’ın da yer aldığı 10 ilde yürütülen Mesleki Eğitim kursları kapsamında devam eden İş Başı Eğitimlerini ve Uygulamalı Çiftçi okulu faaliyetlerini yerinde incelemek üzere FAO Koordinatörleri ilimizde yürütülen projeleri gezdiler.
Ülkemizde Geçici Koruma Altındaki Suriyelilere ve yerel halka yönelik Avrupa Birliği (AB) MADAD fonlu, FAO teknik destekli, Tarım ve Orman Bakanlığı ve ilgili diğer kurumlar ile işbirliği içinde “Sosyoekonomik Entegrasyonun Desteklenmesi ve Geçim Sağlama İmkanlarının Yaratılması Aracılığıyla Türkiye’de Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Geliştirilmesi” projesi doğrultusunda ülkemizde Kahramanmaraş’ın da yer aldığı 10 ilde yürütülen Mesleki Eğitim kursları kapsamında devam eden İş Başı Eğitimlerini ve Uygulamalı Çiftçi okulu faaliyetlerini yerinde incelemek üzere FAO Proje Koordinatörü Çağatay ÇEBİ, Finans Koordinatörü Şebnem GÜRBÜZ ve Operasyon Sorumlusu Güray DELLAL şehrimize geldiler. Programlarına İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa BOZKURT’u makamında ziyaret ederek başlayan heyet, daha sonra İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa BOZKURT, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcıları Salih İNAN ve Ramazan BİLİR, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz GÜLLÜ ve Gıda ve Yem Şube Müdürü Hüseyin ÖNER ile birlikte Onikişubat İlçesinde faaliyet gösteren bir dondurma üretim tesisini ve Türkoğlu İlçesi Kadıoğluçiftliği Mahallesindeki seraları ziyaret ederek faydalanıcıların çalışmaları hakkında bilgiler aldılar. Programlarının ikinci gününde önce İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa BOZKURT, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Salih İNAN, Türkoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet NAR, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz GÜLLÜ ve Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hikmet KAÇAR ile birlikte Türkoğlu İlçesi Kadıoğluçiftliği Mahallesinde düzenlenen Makine ve Ekipman Dağıtım Törenine katıldılar. Dağıtım programının ardından Şekeroba Mahallesinde Türkoğlu Belediye Başkanlığı tarafından yapımı devam eden Millet Bahçesini ve İlçede yeni kurulan Türkoğlu İlçesi ve Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. Programlarının son gününde ise, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Salih İNAN ve Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz GÜLLÜ ile birlikte Dulkadiroğlu İlçesi Doğanlıkarahasan Mahallesinde yeni açılan Kırmızıbiber Yetiştiriciliği eğitimine katılan faydalanıcılar ile istişare toplantısı gerçekleştirdiler. Toplantının ardından arazide devam eden Kırmızıbiber hasadına geçilerek, yapılan çalışmalar hakkında faydalanıcılardan bilgiler aldılar.
Türkiye’de Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Geliştirilmesi” projesi doğrultusunda ülkemizde Kahramanmaraş’ın da yer aldığı 10 ilde yürütülen Mesleki Eğitim kursları kapsamında devam eden İş Başı Eğitimlerini ve Uygulamalı Çiftçi okulu faaliyetlerini yerinde incelemek üzere FAO Koordinatörleri ilimizde yürütülen projeleri gezdiler.

Ülkemizde Geçici Koruma Altındaki Suriyelilere ve yerel halka yönelik Avrupa Birliği (AB) MADAD fonlu, FAO teknik destekli, Tarım ve Orman Bakanlığı ve ilgili diğer kurumlar ile işbirliği içinde “Sosyoekonomik Entegrasyonun Desteklenmesi ve Geçim Sağlama İmkanlarının Yaratılması Aracılığıyla Türkiye’de Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Geliştirilmesi” projesi doğrultusunda ülkemizde Kahramanmaraş’ın da yer aldığı 10 ilde yürütülen Mesleki Eğitim kursları kapsamında devam eden İş Başı Eğitimlerini ve Uygulamalı Çiftçi okulu faaliyetlerini yerinde incelemek üzere FAO Proje Koordinatörü Çağatay ÇEBİ, Finans Koordinatörü Şebnem GÜRBÜZ ve Operasyon Sorumlusu Güray DELLAL şehrimize geldiler.

Programlarına İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa BOZKURT’u makamında ziyaret ederek başlayan heyet, daha sonra İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa BOZKURT, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcıları Salih İNAN ve Ramazan BİLİR, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz GÜLLÜ ve Gıda ve Yem Şube Müdürü Hüseyin ÖNER ile birlikte Onikişubat İlçesinde faaliyet gösteren bir dondurma üretim tesisini ve Türkoğlu İlçesi Kadıoğluçiftliği Mahallesindeki seraları ziyaret ederek faydalanıcıların çalışmaları hakkında bilgiler aldılar.

Programlarının ikinci gününde önce İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa BOZKURT, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Salih İNAN, Türkoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet NAR, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz GÜLLÜ ve Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hikmet KAÇAR ile birlikte Türkoğlu İlçesi Kadıoğluçiftliği Mahallesinde düzenlenen Makine ve Ekipman Dağıtım Törenine katıldılar. Dağıtım programının ardından Şekeroba Mahallesinde Türkoğlu Belediye Başkanlığı tarafından yapımı devam eden Millet Bahçesini ve İlçede yeni kurulan Türkoğlu İlçesi ve Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Programlarının son gününde ise, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Salih İNAN ve Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz GÜLLÜ ile birlikte Dulkadiroğlu İlçesi Doğanlıkarahasan Mahallesinde yeni açılan Kırmızıbiber Yetiştiriciliği eğitimine katılan faydalanıcılar ile istişare toplantısı gerçekleştirdiler. Toplantının ardından arazide devam eden Kırmızıbiber hasadına geçilerek, yapılan çalışmalar hakkında faydalanıcılardan bilgiler aldılar.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kahramanmarashaberci.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.