Eğitim Haber Girişi: 22.08.2021 - 23:46, Güncelleme: 22.08.2021 - 23:46

Rektör Can, İnstagram Canlı Yayınıyla Aday Öğrencileri KSÜ Hakkında Bilgilendirdi

 

Rektör Can, İnstagram Canlı Yayınıyla Aday Öğrencileri KSÜ Hakkında Bilgilendirdi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, “Online Tanıtım Günleri” Kapsamında İnstagram Canlı Yayınıyla Aday Öğrencileri KSÜ Hakkında Bilgilendirdi.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, “Online Tanıtım Günleri” kapsamında KSÜ ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde düzenlenen ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi instagram hesabından gerçekleştirilen canlı yayına katıldı. Moderatörlüğünü Öğr. Gör. Mehmet Yaşar’ın yaptığı canlı yayın programında Prof. Dr. Niyazi Can, öğrenci adaylarına Kahramanmaraş şehri ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile bilgiler aktardı. Kahramanmaraş’ın doğal güzellikleri, iklim yapısı ve sosyoekonomik durumuyla ilgili detaylı bilgiler veren Rektör Can, “Şehrimiz gerek tabiat özellikleri, gerekse ekonomik ve sosyal yapısıyla tam bir öğrenci şehridir.” dedi. 29 yıllık bilgi ve birikimiyle Kahramanmaraş’a eğitim, bilim, teknoloji ve kültür alanında öncülük eden Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin ‘Sürekli Öğrenmenin, Değişimin ve Geleceğin Adresi’ hedefi doğrultusunda geldiği noktaya ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Can, “Köklü bir geçmişe sahip saygın bir üniversite olmanın yanı sıra, kaliteyi önceleyen genç ve dinamik bir kadroya sahibiz. Öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla ve teori ile uygulamayı birleştiren bir yaklaşımla ülkemizin geleceğine yön verecek nesiller yetiştiriyoruz. Sektörün beklentilerini dikkate alarak çalışma ortamının gerekliliklerine sahip, donanımlı öğrenciler mezun ediyoruz. Bütün bunlara ek olarak öğrencilerimizi eğitim gördükleri alanın akademik programının yanında kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerle özgüveni yüksek, kendisi ve çevresiyle barışık bireyler olarak hayata hazırlıyoruz.” diye konuştu Rektör Prof. Dr. Niyazi Can konuşmasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile ilgili bölüm ve programların içeriklerinden akademik ve bilimsel gelişmelere, barınmadan ulaşıma, fiziki ve sosyal imkanlardan teknik alt yapıya, şehir-üniversite bütünleşmesinden yurtdışı hareketliliklerine kadar pek çok konuda açıklamalar yaptı. KSÜ ailesi olarak öğrencileri çok özlediklerini ve 2021-2022 Akademik Yılında yüz yüze eğitimin yapılmasını arzu ettiklerini belirten Rektör Can, “Gerek yüz yüze eğitim gerekse uzaktan eğitim açısından her ihtimale göre tedbirlerimizi aldık ve hazırlıklarımızı tamamladık. Hasretle öğrencilerimize kavuşacağımız günleri bekliyoruz.” diyerek tercih yapacak öğrencilere başarı ve arzu ettikleri üniversitelere ve bölümlere yerleşmeleri temennisinde bulundu. Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın katıldığı kapanış oturumuyla sona eren “Online Tanıtım Günleri”nde 11-18 Ağustos 2021 tarihleri arasında her gün 4 oturum yapılarak fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu temsilcileri, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi instagram hesabı üzerinden gerçekleştirilen canlı yayınlarda aday öğrencilerle buluştu.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, “Online Tanıtım Günleri” Kapsamında İnstagram Canlı Yayınıyla Aday Öğrencileri KSÜ Hakkında Bilgilendirdi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, “Online Tanıtım Günleri” kapsamında KSÜ ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde düzenlenen ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi instagram hesabından gerçekleştirilen canlı yayına katıldı.

Moderatörlüğünü Öğr. Gör. Mehmet Yaşar’ın yaptığı canlı yayın programında Prof. Dr. Niyazi Can, öğrenci adaylarına Kahramanmaraş şehri ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile bilgiler aktardı.

Kahramanmaraş’ın doğal güzellikleri, iklim yapısı ve sosyoekonomik durumuyla ilgili detaylı bilgiler veren Rektör Can, “Şehrimiz gerek tabiat özellikleri, gerekse ekonomik ve sosyal yapısıyla tam bir öğrenci şehridir.” dedi.

29 yıllık bilgi ve birikimiyle Kahramanmaraş’a eğitim, bilim, teknoloji ve kültür alanında öncülük eden Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin ‘Sürekli Öğrenmenin, Değişimin ve Geleceğin Adresi’ hedefi doğrultusunda geldiği noktaya ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Can, “Köklü bir geçmişe sahip saygın bir üniversite olmanın yanı sıra, kaliteyi önceleyen genç ve dinamik bir kadroya sahibiz. Öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla ve teori ile uygulamayı birleştiren bir yaklaşımla ülkemizin geleceğine yön verecek nesiller yetiştiriyoruz. Sektörün beklentilerini dikkate alarak çalışma ortamının gerekliliklerine sahip, donanımlı öğrenciler mezun ediyoruz. Bütün bunlara ek olarak öğrencilerimizi eğitim gördükleri alanın akademik programının yanında kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerle özgüveni yüksek, kendisi ve çevresiyle barışık bireyler olarak hayata hazırlıyoruz.” diye konuştu

Rektör Prof. Dr. Niyazi Can konuşmasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile ilgili bölüm ve programların içeriklerinden akademik ve bilimsel gelişmelere, barınmadan ulaşıma, fiziki ve sosyal imkanlardan teknik alt yapıya, şehir-üniversite bütünleşmesinden yurtdışı hareketliliklerine kadar pek çok konuda açıklamalar yaptı.

KSÜ ailesi olarak öğrencileri çok özlediklerini ve 2021-2022 Akademik Yılında yüz yüze eğitimin yapılmasını arzu ettiklerini belirten Rektör Can, “Gerek yüz yüze eğitim gerekse uzaktan eğitim açısından her ihtimale göre tedbirlerimizi aldık ve hazırlıklarımızı tamamladık. Hasretle öğrencilerimize kavuşacağımız günleri bekliyoruz.” diyerek tercih yapacak öğrencilere başarı ve arzu ettikleri üniversitelere ve bölümlere yerleşmeleri temennisinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın katıldığı kapanış oturumuyla sona eren “Online Tanıtım Günleri”nde 11-18 Ağustos 2021 tarihleri arasında her gün 4 oturum yapılarak fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu temsilcileri, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi instagram hesabı üzerinden gerçekleştirilen canlı yayınlarda aday öğrencilerle buluştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kahramanmarashaberci.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.