Eğitim Haber Girişi: 18.11.2021 - 19:59, Güncelleme: 18.11.2021 - 19:59

"Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" Tanıtıldı

 

"Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" Tanıtıldı

Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlığında Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu ve Şube Müdürü Hüseyin Kaplan'ın katılımıyla "Okul Öncesi Eğitimde Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı" gerçekleştirildi.
1.Kalkınma Planı ve 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programında tüm bireylerin kapsayıcı ve nitelikli bir eğitime erişiminin sağlanması amacıyla erken çocukluk eğitiminde eğitime erişim oranlarının artırılması, beş yaş grubunda okullaşma oranının %100’e ulaştırılması hedeflenmektedir. Milli Eğitim Bakanlığınca da bu hedeflerin gerçekleştirilmesi amacıyla 10 Bin Okul Projesi başlatıldı. Projenin tanıtılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu ve Şube Müdürü Hüseyin Kaplan,  İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ilçe milli eğitim müdürleri, İl Millî Eğitim Müdürlüğü destek hizmetleri, temel eğitim, inşaat emlak ve insan kaynaklarından sorumlu müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile ilçelerde temel eğitim ve inşaat emlak şubelerinden sorumlu şube müdürlerinin katılımıyla bilgilendirme ve koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu, yapmış olduğu sunumda eğitime erişim oranlarının artırılması, fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi amacıyla yürütülen Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi'nin başlatıldığını belirterek üst politika belgelerinde yer alan hedefler hakkında il, ilçe ve mahalle bazlı okul öncesi eğitime erişim oranları, yeni açılacak ana sınıfı ve anaokulları konularında katılımcıları bilgilendirdi. Proje kapsamında il ve ilçelerimizde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bilgilendirmenin ardından katılımcıların soru ve önerilerini aldı. Toplantı sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, yapmış olduğu bilgilendirmeden dolayı Daire Başkanı Cinoğlu’na teşekkür etti.
Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlığında Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu ve Şube Müdürü Hüseyin Kaplan'ın katılımıyla "Okul Öncesi Eğitimde Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı" gerçekleştirildi.

1.Kalkınma Planı ve 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programında tüm bireylerin kapsayıcı ve nitelikli bir eğitime erişiminin sağlanması amacıyla erken çocukluk eğitiminde eğitime erişim oranlarının artırılması, beş yaş grubunda okullaşma oranının %100’e ulaştırılması hedeflenmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığınca da bu hedeflerin gerçekleştirilmesi amacıyla 10 Bin Okul Projesi başlatıldı. Projenin tanıtılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu ve Şube Müdürü Hüseyin Kaplan,  İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ilçe milli eğitim müdürleri, İl Millî Eğitim Müdürlüğü destek hizmetleri, temel eğitim, inşaat emlak ve insan kaynaklarından sorumlu müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile ilçelerde temel eğitim ve inşaat emlak şubelerinden sorumlu şube müdürlerinin katılımıyla bilgilendirme ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu, yapmış olduğu sunumda eğitime erişim oranlarının artırılması, fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi amacıyla yürütülen Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi'nin başlatıldığını belirterek üst politika belgelerinde yer alan hedefler hakkında il, ilçe ve mahalle bazlı okul öncesi eğitime erişim oranları, yeni açılacak ana sınıfı ve anaokulları konularında katılımcıları bilgilendirdi. Proje kapsamında il ve ilçelerimizde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bilgilendirmenin ardından katılımcıların soru ve önerilerini aldı.

Toplantı sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, yapmış olduğu bilgilendirmeden dolayı Daire Başkanı Cinoğlu’na teşekkür etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kahramanmarashaberci.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.