Gündem Haber Girişi: 25.10.2021 - 13:35, Güncelleme: 25.10.2021 - 13:35

TGF’nin 10’uncu Olağan Genel Kurulu Alanya’da yapıldı

 

TGF’nin 10’uncu Olağan Genel Kurulu Alanya’da yapıldı

Türkiye Gazeteciler Federasyonunun 10’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı Alanya’da yapıldı. Yapılan seçimle Yılmaz Karaca yeniden başkanlığa seçilirken Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sermet çuhadar yeniden Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine seçildi.
Anadolu basını, Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) 10. Olağan Genel Kurulu için Antalya’da bir araya geldi. Türkiye ve Türk devletlerinden 70 cemiyetten 200 federasyon delegesinin katımıyla 22-24 Ekim tarihlerinde Alanya Hedef Resort Hotel’de gerçekleştirilen genel kurulda Genel Başkan Yılmaz Karaca’nın tek listeyle katıldığı ve yeniden başkanlığa seçildiği 10. Olağan Genel Kurul'da mesleki sorunlar ele alındı.  Antalya’nın Alanya ilçesindeki Hedef Resort Hotel’de düzenlenen ve Divan Başkanlığı'nı Erdoğan Kahya’nın yaptığı TGF’nin Olağan Genel Kurulu’na Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Alaattin Çakır, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, Memleket Partisi Antalya İl Başkanı Hüseyin Baraner de misafir olarak katıldı.   3. KEZ GENEL BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ Mevcut TGF Başkanı aynı zamanda Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Yılmaz Karaca, genel kurula tek liste ile girdi. Tüzük gereği iki kez üst üste genel başkan seçilmesinin önündeki engeli, genel kurul üyelerinin divana verdiği tüzük değişikliği ile aşan Yılmaz Karaca, genel kurula katılan delegelerin yaklaşık yüzde 85’inin oyunu alarak açık oylama ile yapılan 10. genel kurulda yeniden genel başkanlığa seçildi. Genel Kurulda konuşan Genel Başkan Yılmaz Karaca son dönemde yerel basının bitirilmesinin hedeflendiğini ve yerel gazete sayısının 1850'den 900'lere indiğini belirtti. Yerel gazete çalışanlarının büyük bölümünün asgari ücret bile alamadığı bir ortamın yaratıldığını belirterek bu gidişe dur demek için her türlü mücadeleyi verdiklerini belirtti. Karaca 3 yıllık faaliyet dönemini anlatırken özellikle son birkaç ay içinde 45 ili gezdiğini ve bu gezilerde gazeteci meslektaşlarıyla görüşerek sorunlarını dinlediğini belirtti. Karaca, sorunların çözümü için her zaman birlik ve beraberlikten yana olduklarını belirtirken” TGF ailesi birilerinin beklentilerinin aksine her geçen gün büyümekte. Güç birliğimiz sürdüğü müddetçe aşamayacağımız hiçbir sorun yok” dedi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş da yaptığı konuşmada gazetecilerin sorunlarının çözümünün örgütlü birliktelikten geçtiğini ve bunun yapılmaması halinde çok daha zor günlerin mesleği beklediğini söyledi.   Genel Kurul'da yapılan tüzük değişikliği oy çokluğuyla kabul edildi. Yapılan seçimlerde Yılmaz Karaca yeniden Genel Başkan seçilirken Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığına Adana Gazeteciler Cemiyet Başkanı Cafer Esendemir, Kahramanmaraş Cemiyet Başkanı Sermet çuhadar ise tekrar Yüksek İstişare kurulu üyeliğine seçildi.
Türkiye Gazeteciler Federasyonunun 10’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı Alanya’da yapıldı. Yapılan seçimle Yılmaz Karaca yeniden başkanlığa seçilirken Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sermet çuhadar yeniden Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine seçildi.

Anadolu basını, Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) 10. Olağan Genel Kurulu için Antalya’da bir araya geldi. Türkiye ve Türk devletlerinden 70 cemiyetten 200 federasyon delegesinin katımıyla 22-24 Ekim tarihlerinde Alanya Hedef Resort Hotel’de gerçekleştirilen genel kurulda Genel Başkan Yılmaz Karaca’nın tek listeyle katıldığı ve yeniden başkanlığa seçildiği 10. Olağan Genel Kurul'da mesleki sorunlar ele alındı. 

Antalya’nın Alanya ilçesindeki Hedef Resort Hotel’de düzenlenen ve Divan Başkanlığı'nı Erdoğan Kahya’nın yaptığı TGF’nin Olağan Genel Kurulu’na Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Alaattin Çakır, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, Memleket Partisi Antalya İl Başkanı Hüseyin Baraner de misafir olarak katıldı.

 

3. KEZ GENEL BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

Mevcut TGF Başkanı aynı zamanda Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Yılmaz Karaca, genel kurula tek liste ile girdi. Tüzük gereği iki kez üst üste genel başkan seçilmesinin önündeki engeli, genel kurul üyelerinin divana verdiği tüzük değişikliği ile aşan Yılmaz Karaca, genel kurula katılan delegelerin yaklaşık yüzde 85’inin oyunu alarak açık oylama ile yapılan 10. genel kurulda yeniden genel başkanlığa seçildi.

Genel Kurulda konuşan Genel Başkan Yılmaz Karaca son dönemde yerel basının bitirilmesinin hedeflendiğini ve yerel gazete sayısının 1850'den 900'lere indiğini belirtti. Yerel gazete çalışanlarının büyük bölümünün asgari ücret bile alamadığı bir ortamın yaratıldığını belirterek bu gidişe dur demek için her türlü mücadeleyi verdiklerini belirtti. Karaca 3 yıllık faaliyet dönemini anlatırken özellikle son birkaç ay içinde 45 ili gezdiğini ve bu gezilerde gazeteci meslektaşlarıyla görüşerek sorunlarını dinlediğini belirtti. Karaca, sorunların çözümü için her zaman birlik ve beraberlikten yana olduklarını belirtirken” TGF ailesi birilerinin beklentilerinin aksine her geçen gün büyümekte. Güç birliğimiz sürdüğü müddetçe aşamayacağımız hiçbir sorun yok” dedi.

Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş da yaptığı konuşmada gazetecilerin sorunlarının çözümünün örgütlü birliktelikten geçtiğini ve bunun yapılmaması halinde çok daha zor günlerin mesleği beklediğini söyledi.

 

Genel Kurul'da yapılan tüzük değişikliği oy çokluğuyla kabul edildi. Yapılan seçimlerde Yılmaz Karaca yeniden Genel Başkan seçilirken Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığına Adana Gazeteciler Cemiyet Başkanı Cafer Esendemir, Kahramanmaraş Cemiyet Başkanı Sermet çuhadar ise tekrar Yüksek İstişare kurulu üyeliğine seçildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kahramanmarashaberci.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.