Gündem Haber Girişi: 09.06.2022 - 14:51, Güncelleme: 09.06.2022 - 14:51

Entegre Kentsel Su Yönetimi Kapanış Çalıştayı Yapıldı

 

Entegre Kentsel Su Yönetimi Kapanış Çalıştayı Yapıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında ‘Seçili Büyükşehir Belediyelerinde Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanması’na ilişkin çalıştayın kapanış programı gerçekleştirildi.
İller Bankası ve Dünya Bankası tarafından finanse edilen ve Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Seçili Büyükşehir Belediyelerinde Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanması’na ilişkin Kapanış Çalıştayı  düzenlendi. Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında; hazırlanan ve uygulayıcı kurumlar İlbank ile Dünya Bankası tarafından finanse edilen Seçili Büyükşehir Belediyelerinde Entegre Kentsel Su Yönetim Planının Hazırlanması Danışmanlık İşine ait Büyükşehir Belediyelerinin kentsel su sisteminin değerlendirilmesi, Büyükşehir Belediyelerine bağlı Su ve Kanalizasyon İdarelerinin çevresel, finansal, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliklerini aşamalı olarak iyileştirilmeleri konuları proje kapsamında rapor olarak idareye sunulacaktır. Çalıştaya İller Bankası Genel Müdürlüğü Temsilcileri, KASKİ Genel Müdürlüğü Temsilcileri, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Temsilcileri, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye Temsilcileri ile Paydaş Kurum Yetkilileri katıldı. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan KASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa UZUNLAR; ‘’Entegre Kentsel Su Yönetim Planı Hazırlanması çalışmaları Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğümüz tarafından Dünya Bankası'nın teknik ve mali desteğiyle, İller Bankası koordinesinde yürütülmektedir. Sürdürülebilir Şehirler Programı Bileşen A kapsamında çalışmaları yürütülen Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanması İşi kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde müşavir firmamız DOLSAR-ÜÇER-YÜKSEL ortak girişimi tarafından toplamda altı adet rapor hazırlanmıştır. Raporlarla ilgili detaylar ilerleyen oturumlarda sunulacaktır. Projede emeği geçen DOLSAR-ÜÇER-YÜKSEL ortak girişimine, siz paydaş kurumlarımıza ve KASKİ Genel Müdürlüğü personelimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün burada bu proje kapsamında düzenlenen Kapanış Çalıştayının tüm katılımcılara hayırlı olmasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum ‘’dedi . Çalıştayda yapılan açılış konuşmasının ardından Proje Koordinatörü Onuralp MESCİGİL, çalışmanın amacına ve yapılmış çalışmalara yönelik projeye ilişkin sunum yaptı. Öğleden sonra da devam eden çalıştay, paydaş kurum yetkililerinin farklı konulardaki çalışma gruplarına ayrılarak yapılan oturum sonrası sona erdi.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında ‘Seçili Büyükşehir Belediyelerinde Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanması’na ilişkin çalıştayın kapanış programı gerçekleştirildi.

İller Bankası ve Dünya Bankası tarafından finanse edilen ve Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Seçili Büyükşehir Belediyelerinde Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanması’na ilişkin Kapanış Çalıştayı  düzenlendi.

Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında; hazırlanan ve uygulayıcı kurumlar İlbank ile Dünya Bankası tarafından finanse edilen Seçili Büyükşehir Belediyelerinde Entegre Kentsel Su Yönetim Planının Hazırlanması Danışmanlık İşine ait Büyükşehir Belediyelerinin kentsel su sisteminin değerlendirilmesi, Büyükşehir Belediyelerine bağlı Su ve Kanalizasyon İdarelerinin çevresel, finansal, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliklerini aşamalı olarak iyileştirilmeleri konuları proje kapsamında rapor olarak idareye sunulacaktır.

Çalıştaya İller Bankası Genel Müdürlüğü Temsilcileri, KASKİ Genel Müdürlüğü Temsilcileri, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Temsilcileri, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye Temsilcileri ile Paydaş Kurum Yetkilileri katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan KASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa UZUNLAR;

‘’Entegre Kentsel Su Yönetim Planı Hazırlanması çalışmaları Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğümüz tarafından Dünya Bankası'nın teknik ve mali desteğiyle, İller Bankası koordinesinde yürütülmektedir.

Sürdürülebilir Şehirler Programı Bileşen A kapsamında çalışmaları yürütülen Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanması İşi kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde müşavir firmamız DOLSAR-ÜÇER-YÜKSEL ortak girişimi tarafından toplamda altı adet rapor hazırlanmıştır. Raporlarla ilgili detaylar ilerleyen oturumlarda sunulacaktır.

Projede emeği geçen DOLSAR-ÜÇER-YÜKSEL ortak girişimine, siz paydaş kurumlarımıza ve KASKİ Genel Müdürlüğü personelimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Bugün burada bu proje kapsamında düzenlenen Kapanış Çalıştayının tüm katılımcılara hayırlı olmasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum ‘’dedi .

Çalıştayda yapılan açılış konuşmasının ardından Proje Koordinatörü Onuralp MESCİGİL, çalışmanın amacına ve yapılmış çalışmalara yönelik projeye ilişkin sunum yaptı. Öğleden sonra da devam eden çalıştay, paydaş kurum yetkililerinin farklı konulardaki çalışma gruplarına ayrılarak yapılan oturum sonrası sona erdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kahramanmarashaberci.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.